Proč školka a jesličky Jeřabinka?

Hravá atmosféra, krásné prostředí a individuální přístup zaručí, že vaše děti jsou u nás spokojené a nechce se jim domů! Podporujeme osobnost dítěte v tom, co ho baví a naplňuje a pleny nejsou překážkou!

 

Vzpomínáte na doby, kdy jste jako děti „pekli“ dort z písku, bláta, ozdobili kamínky, klacíky, květinkami? Jak jste postavili domeček z mechu a větviček pro stromové trpaslíky? Ustlali jste oblázku v listí, jakoby to byla panenka? Cvrnkali kuličky, skákali panáka nebo jste přelézali ležící kládu, pod větvemi měli bunkr a věšeli se na každý ovocný strom?...

 

To vše vašemu dítěti umožníme v roli laskavého průvodce, který mu pomůže s respektem k osobnosti dítěte bezpečně k takovým a ještě mnohým dalším objevům. Společně najdeme principy přírody, jak vše spolu souvisí a naučíme se pojmenovat kameny i kamínky, kytičky a kytky, keříky a keře, stromečky a stromy pravými jmény a zjistíme, jak vznikají, čím jsou užiteční, a to nejen nám.

Hravou formou se naučí rozvíjet jemnou i hrubou motoriku, principy slušného chování, sebedisciplínu, odpovědnost za svá rozhodnutí a v neposlední řadě lásku k hudbě, pohybu a nejen to!

K tomu používáme metodiku z Waldorfské pedagogiky, Marie Montessori a zdravý „selský“ rozum!

 

Přijďte se k nám podívat a užít si klidnou domácí atmosféru!

Těšíme se na Vás! 

Náš tým

Naši pedagogové jsou oslovováni jménem a jsou laskavými průvodci  k mnoha novým objevům, principům slušného chování, lásce k hudbě, pohybu, umění a nejen to!

 

Michaela Vrabcová

Mám vystudovanou Střední školu se zaměřením na cestovní ruch. Absolvovala jsem kurz Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, kurz Výchova nevýchovou, a kurz Respektovat a být respektován. Nadále se snažím rozvíjet se v oblasti předškolní pedagogiky a psychologie. Ve školství jsem začátečník s praxí ve státních jeslích, Montessori školce a firemní dětské skupině.

 

Jako malá jsem se starala o mladší sestry, v dospělosti hlídala děti nejen příbuzným, ale na myšlenku pracovat s dětmi, mě přivedla až  moje dcera! Díky ní jsem se začala zajímat o to, jak různé aspekty působí na dětskou psychiku (školka, lékaři, výchova, rodina aj.). Součástí sebevzdělávání je čtení knih (Koncept kontinua,Vychováváme děti a rosteme s nimi, Co řeknete, až pozdravíte, …), hledání informací v médiích a různé kurzy.

 

Pociťovala jsem potřebu děti chránit, pomoci jim  v různých stresových situacích, a proto jsem se vydala na “dráhu” učitelky MŠ, kde mohu být dětem oporou v těžkých chvílích a snažit se minimalizovat nové stresové situace (odloučení od matky, nové prostředí, dětská rivalita aj.)

 

Svoji práci beru jako poslání, jak dětem ulehčit a zpříjemnit pobyt ve školce. Nenazvala bych to prací, ale koníčkem!

 

Kateřina Štěpánová

Absolvovala jsem Střední pedagogickou školu obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Dále kurz Jógové hry pro děti předškolního a mladšího školního věku, Matematika všemi smysly aneb Hejného metoda, Zahrada pro šťastné děti, Lektor environmentální výchovy, Zdravotník zotavovacích akcí pod záštitou Červeného kříže aj. 

Od dětství jsem vozila sousedům děti v kočárcích, pracovala jako vedoucí Jiskřiček, jako praktikanta a zdravotnice na letních táborech,jako zdravotnice na školách v přírodě, jako pedagog ve státní, soukromé i lesní mateřské školce. Vždy jsem toužila pracovat s dětmi tak, aby bylo co nejvíce přihlíženo k jejich osobnosti, podporovat je v tom, co je baví a naplňuje. 

Práce s dětmi pro mě není  prací, ale velikou radostí ! Jsem šťastná, pokud i "mé" děti jsou plné úsměvů !

provozovatel
Kontakty

LiTo systems s.r.o.

Za Váhou 347/2, 277 11 Libiš

IČO: 28407296

DIČ: CZ28407296

Bankovní spojení:

č.ú. 2101326279/2010

Mateřinka Jeřabinka

Spádná 882/9, Praha 8, 181 00 

Kateřina Štěpánová - ředitelka 

+ 420 774 646 400

materinka.jerabinka@gmail.com

JSME NA FACEBOOKU

pro bližší informace volejte + 420 774 646 400

© 2019 Mateřinka Jeřabinka                                                Vytvořeno: Rumbellion